Company Logo


best cheap website hosting

best cheap website hosting best cheap website hosting

Ogólne

Duszpasterstwo Parafii Katedralnej we Wrocławiu obsługuje według Schematyzmu Archidiecezji Wrocławskiej dwie parafie: Parafię pw. Św. Jana Chrzciciela (Archikatedra) oraz Parafię pw. Świętego Krzyża.

 

Czytaj więcej: Ogólne

Poradnia rodzinna

Poradnia rodzinna:

best cheap website hosting

best cheap website hosting best cheap website hosting

Katedra Św. Jana Chrzciciela

1000r.

Dzięki staraniom Bolesława Chrobrego powstało biskupstwo Wrocławskie jako Sufragania Metropoli Gnieźnieńskiej. Pierwszym rządcą był Biskup Jan, który obrał za patrona diecezji św. Jana Chrzciciela.

1150r.

Kazimierz Odnowiciel po nawrocie pogaństwa na Śląsk przywrócił organizację kościelną. Diecezją rządził wtedy Biskup Hieronim.

Czytaj więcej: Katedra Św. Jana Chrzciciela

Kolegiata Świętego Krzyża

Kościół dwukondygnacyjny, gotycka budowla ceglana, dwuwieżowa.

Górny Kościół jest pod wezwaniem Św. Krzyża, dolny kościół - pod wezwaniem Św. Bartłomieja.

Czytaj więcej: Kolegiata Świętego Krzyża

Kościół Św. Idziego

Kościół św. Idziego jest najstarszą budowlą sakralną, zachowaną w pierwotnej formie we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Kościół Św. Idziego

12. niedziela zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12. niedziela zwykła
19.06 – 25.06.2016 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe w Katedrze codziennie po Mszy świętej o godzinie 18.30. 
W piątek nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo po Mszy św. o godzinie 8.00.

2. Ksiądz Andrzej Delwo, wikariusz Parafii Katedralnej decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego po pięciu latach pracy w Katedrze obejmie funkcję proboszcza w parafii pw. św. Wawrzyńca w Wawrzeńczycach z dniem 30 czerwca br. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godzinie 18.30, podczas której chcemy podziękować Księdzu Andrzejowi za jego posługę w Katedrze i wypraszać potrzebne łaski na kolejne lata kapłańskiej służby.

3. W piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej i Archikatedry Wrocławskiej. Główna Msza św. pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego z udziałem władz miasta o godzinie 18.30. O godzinie 21 przed Katedrą koncert Turniej Tenorów. 

4. W sobotę zapraszamy na Rodzinne Świętowanie na Ostrowie i na Noc Świętojańską z ŚDM. Szczegóły na plakacie. Katedra w piątek i sobotę będzie otwarta do godziny 22. Od 20 do 22 będzie również otwarty taras widokowy na wieży katedralnej.

5. W wigilię uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli w czwartek zapraszamy do katedry na Noc Świętojańską z chorałem gregoriańskim. Początek o godzinie 21.15. Modlitwę poprowadzą Schola Gregoriana Silesiensis i Schola Mulierum Silesiensis, zakończenie o północy Mszą świętą w języku łacińskim.

6. W niedzielę w katedrze odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Homilie w tym dniu wygłosi ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik. Suma odpustowa o godzinie 10.00. Po Mszy świętej procesja eucharystyczna wewnątrz katedry. Podczas Mszy świętej o godzinie 13.00 rozesłanie misyjne 36 wolontariuszy „Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego”.

7. Od przyszłej niedzieli przez cały okres wakacyjny nie będzie Mszy św. o godzinie 9.30 w Kolegiacie pw. św. Krzyża i o godzinie 10.00 w kościele pw. św. Idziego.

8. Od piątku do niedzieli w godzinach od 9 do 21 będzie można zwiedzić na Ostrowie Tumskim Muzeum Mobilne św. Jana Pawła II. 

9. W Kolegiacie pw. św. Krzyża można obejrzeć wystawę dzieł sztuki zatytułowaną „Wiara w kulturze”. Wystawa czynna od poniedziałku do piątku od 10 do 18.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

24. Niedziela zwykła 12 - 18.09.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. Niedziela zwykła

12 – 18.09.2021 r.

Beatyfikacja ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Rózy Czackiej

1.      W dzisiejszą niedzielę przeżywamy wspomnienie Imienia Maryi. Z ochodem liturgicznym związany jest łaskami słynący obraz Matki Bożej Adorujacej z naszej katedry. Z tej okazji na kanale YouTube odbywa się dzisiaj premiera piosenki o Matce Bożej Adorującej, skomponowanej przez księdza Rafała Jawoskiego.

2.      Przeżywamy w tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3.      W niedziele do końca września Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża,a w katedrze do 19 września jest sprawowana dodatkowa Msza święta
o godzinie 21.00.

4.      We wtorek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kolegiacie pw. św. Krzyża Msza święta z racji odpustu będzie celebrowana o godzinie 11.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego.

5.      W środę o godzinie 7.00 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze będzie sprawowana Msza święta
w intencji dzieła powstania kaplicy nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu  i grupy adorujących Chrystusa w naszej katedrze.
Również w katedrze o 7.00 będziemy sprawować Mszę świętą w tej intencji. Msze święte będą sprawowane każdego 15 dnia miesiąca.

6.      Adoracja Najświętszego Sakramentu jestw kaplicy Zmartwychwstania w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 9.00 do Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.30. W niedziele (oprócz pierwszej niedzieli miesiąca) po Mszy świętej o godzinie 13.00 do Mszy świętej wieczornej.

7.      Rozpoczęliśmy zapisy dzieci na I Komunię świętą oraz młodzieży klas VIII i szkół średnich na bierzmowanie. W zakrystii katedralnej można odebrać formularze zgłoszeniowe. Zapisy trwają do końca września.

8.      W piątek 17 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji  przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Koszt 40 zł. Powrót do Wrocławia z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej. Są jeszcze wolne miejsca.

9.      W niedzielę o godzinie 17.00 będzie miała miejsce doroczna procesja dziękczynno-błagalna
z relikwiami świętego Stanisława i świętej Doroty. Początek w Bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety, zakończenie Mszą świętą w kościele świętych Stanisława, Wacława i Doroty przy ul. Świdnickiej.

10.  Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.

11.  W niedzielę, 26 września zapraszamy do katedry na Wieczór Tumski o godzinie 19.30, poświęcony błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Polski.

12.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie NMP Bolesnej,
w sobotę święto św. Stanisława Kostki.

13.  W ubiegłą niedzielę na renowację tabernakulum katedralnego zebralismy na tacę kwotę 9.008,53 zł, 10 Euro i 5 dolarów oraz od darczyńców indywidualnych kwotę 6.220 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

14.  W dzisiejszą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi po Mszach świętych zbiórkę do puszek na pomoc  dla Afgańczyków.

15.  W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na działalnosć Katolickiego Radia Rodzina.

16.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”,

23. Niedziela zwykła 05. - 11.09.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23. Niedziela zwykła

5 – 11.09.2021 r.

1.      W niedziele do końca września Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża,a w katedrze do 19 września jest sprawowana dodatkowa Msza święta
o godzinie 21.00.

2.      Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:00 przy ołtarzu głównym.

3.      Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej w każdą środę o godzinie 18.00.

4.      Serdecznie witamy ks. mgr Piotra Marcinowa i ks. mgr Radosława Wolniczka, którzy z dniem 1 września rozpoczęli posługę wikariusza parafialnego w parafii katedralnej

5.      Dzisiaj Ksiądz Prałat dr Aleksander Radecki obchodzi 70-rocznicę urodzin. Msza święta
w intencji Dostojnego Jubilata będzie celebrowana o godzinie 13..00. Życzeniem Jubilata jest renowacja tabernakulum w sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Ofiary, które złożyliśmy na tacę są przeznaczone na renowację tabernakulum. Dziękujemy za złożone ofiary.

6.      Fundacja Obserwatorium Społeczne oraz Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu zapraszają na wrocławską inaugurację wystawy pt. Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka życia. Inauguracja wystawy odbędzie się już w najbliższa niedzielę, tj. 6 IX 2021 r., o godzinie 18.00. Ekspozycja znajduje się na skwerze przy pl. Katedralnym 1, na wrocławskim Ostrowie Tumskim.

7.      Rozpoczynamy zapisy dzieci na I Komunię świętą oraz młodzieży klas VIII i szkół średnich na bierzmowanie. W zakrystii katedralnej można odebrać formularze zgłoszeniowe. Zapisy trwają do końca września. Za przygotowanie dzieci do I Komunii świętej odpowiadają ks. Rafał i ks. Piotr Marcinów, za przygotowanie do bierzmowania odpowiadają ks. Piotr Żuber i Ksiądz Radosław.

8.      W poniedziałek 6 września zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.30, podczas której będziemy modlić się za nasze Siostry Zakrystianki: S. Beatę i S. Kamilę z racji imienin,
a w środę zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.30, która będzie sprawowana w intencji
Ks. Radosława w dniu imienin.

9.      W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę święto Narodzenia NMP.

10.  W piątek 17 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji  przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Koszt 40 zł. Powrót do Wrocławia z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej.

11.  Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.

12.  W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi po Mszach świętych zbiórkę do puszek na pomoc  dla Afgańczyków.

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a także nowy numer dwumiesięcznika „Nowe Życie”.

22. Niedziela zwykła 28.08 - 04.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

22. Niedziela zwykła

28.08. – 4.09.2021 r.

 

 1. W niedziele do końca września Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża, a w katedrze do 19 września jest sprawowana dodatkowa Msza święta o godzinie 21.00.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze w tym tygodniu będzie możliwa codziennie po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:00 przy ołtarzu głównym. Wciąż jeszcze trwają prace w kaplicy Zmartwychwstania, dlatego kaplica Zmartwychwstania będzie jeszcze zamknięta.
 3. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej w każdą środę o godzinie 18.00.
 4. Ksiądz mgr Adrian Stefaniuk z dniem 31 sierpnia po pięciu latach kończy pracę duszpasterską w parafii kateralnej. Zapraszamy na Mszę świętą we wtorek o godzinie 18.30, podczas której chcemy dziękować Panu Bogu za kapłaństką posługę ksiedza Adriana w naszej parafii.
 5. Z dniem 1 września posługę wiariusza parafialnego rozpoczynają w parafii katedralnej ks. mgr Piotr Marcinów i ks. mgr Radosław Wolniczek. Od dzisiaj rozpoczynają praktykę duszpasterską alumni MWSD we Wrocławiu diakon Marek Stępkowski i akolita Tomasz Stuła.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek będziemy modlić się za powołanych i o powołania do służby Bożej. O godzinie 23.00 zapraszamy na Godzinę świętą. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 6.30 do 13.00 i od godziny 17.00 do 19.00. Zapraszamy na spowiedź dzieci i młodzież szkolną na początek nowego roku szkolnego od godziny 17.00 do 18.00 w katedrze. O godzinie 18.00 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek i sobotę kapłni odwiedzą chorych w ich domach.
 7. W niedzielę 5 września zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, ich rodziców i nauczycieli na Mszę świętą w kolegiacie pw. św. Krzyza o godzinie 11.00 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas Mszy świętej poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Podczas Mszy świętej udzielimy błogosławieństwa katechetom pracującym na terenie naszej parafii.
 8. W niedzielę 5 września Ksiądz Ptrałat dr Aleksander Radecki będzie obchodził 70-rocznicę urodzin. Msza święta w intencji Dostojnego Jubilata będzie celebrowana w niedzielę 5 września o godzinie 13..00. Życzeniem Jubilata jest renowacja tabernakulum w sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Ofiary, które złożymy na tacę w niedzielę 5 września będą przeznaczone na renowację tabernakulum.
 9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w piątek wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża.
 10. W piątek 17 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Powrót do Wrocławia z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej.
 11. Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.
 12. Dzisiaj o godzinie 19:00 odbędzie się ostatni koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Non sola scripta”
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a także nowy numer dwumiesięcznika „Nowe Życie”.

21. Niedziela zwykła 22. - 28.08.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

21. Niedziela zwykła

22. – 28.08.2021 r.

 

1.      W niedziele do końca sierpnia Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża,a w katedrze jest sprawowana dodatkowa Msza święta o godzinie 21.00.

2.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze w tym tygodniu będzie możliwa codziennie po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:00 przy ołtarzu głównym. Wciąż jeszcze trwają prace w kaplicy Zmartwychwstania, dlatego w rozpoczynającym się tygodniu kaplica będzie jeszcze zamknięta.

3.      Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej w każdą środę o godzinie 18.00. Poprzez nowennęprzygotowujemy się do przyszłorocznej uroczystości 70-lecia przybycia do Wrocławia obrazu Matki Bożej Adorującej i 25-lecia koronacji obrazu przez świętego Jana Pawła II.

4.      W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto
św. Bartłomieja Apostoła; w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek wspomnienie św. Moniki; w sobotę wspomnienie św. Augustyna.

5.      Osoby należące do grupy Posoborowej Odnowy Parafii zapraszamy na Mszę świętą
w czwartek o godzinie 18.30.
Po Mszy świętej będzie spotkanie w auli Domu Parafialnego.

6.      W niedzielę 5 września zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, ich rodziców i nauczycieli na Mszę świętą w kolegiacie pw. św. Krzyza o godzinie 11.00 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas Mszy świętej poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

7.      W niedzielę 5 września Ksiądz Ptrałat dr Aleksander Radecki będzie obchodził 70-rocznicę urodzin. Msza święta w intencji Dostojnego Jubilata będzie celebrowana w niedzielę
5 września o godzinie 13..00. Życzeniem Jubilata jest renowacja tabernakulum w sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Ofiary, które złożymy na tacę w niedzielę 5 września będą przeznaczone na renowację tabernakulum.

8.      W  sobotę odbędzie się pielgrzymka osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół do Henrykowa. Rozpoczęcie o godzinie 11.00, zakończenie o godzinie 16.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przy wejściu głównym.

9.      Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.

10.  Zapraszamy do kolegiaty pw. św. Krzyża na koncerty organowe. Dzisiaj o godzinie 19:00 koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Non sola scripta”.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a także dwumiesięcznik „Nowe Życie”.

Podkategorie

 • Kościoły
 • Ogłoszenia parafialne

   

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   

   

  32. Niedziela Zwykła – 8 – 14.11.2020 r.

   

  1. XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym to okazja, by z darem modlitwy przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom. Zachęcamy również do włączenia się w działalność Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł), możemy wesprzeć potrzebujących chrześcijan w Republice Środkowej Afryki. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszki przy ołtarzu św. Wincentego będzie można realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju.

   

  2. W środę będziemy przeżywać 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Główna Msza święta za Ojczyznę będzie sprawowana w Bazylice Garnizonowej pw. św. Elżbiety o godz. 10.00. W tym dniu w Katedrze Msze święte jak w dzień powszedni, spowiedź na początku każdej Mszy świętej, kancelaria nieczynna.

   

  3. Przypominamy, że przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przy okazji pobożnego nawiedzenia cmentarza.

   

  4. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane sąod poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Msza święta za polecanych w wypominkach odprawiona będzie w piątek o godz. 18.30.

   

  5. W środę nowenna do Matki Bożej Adorującej połączona z modlitwą za zmarłych.

   

  6. Karty wypominkowe wyłożone są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej, znajdującej się przy północnym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.

   

  7. Internetowy Kurs Małżeński rozpocznie się 16. listopada. Szczegóły i zapisy na stronie www.archidiecezja.wroc.pl/narzeczeni.

   

  8. Możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaopatrując się w świece, które co roku zapalamy na stole wigilijnym. Duże w cenie 15 zł., małe 6 zł. Świece wystawione są przy kracie prowadzącej do zakrystii. Caritas prosi również o odzież, śpiwory, koce i termosy na potrzeby ubogich i bezdomnych. Możemy je przekazywać do siedziby Caritas naszej Archidiecezji przy ul. Katedralnej.

   

  9. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek św. Leona Wielkiego, w środę św. Marcina z Tours, w czwartek św. Jozafata, w piątek śś. Pierwszych Męczenników Polski.

   

  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz numer listopadowy miesięcznika „Nowe Życie”.

   

  11. Możemy zamawiać intencje mszalne. W najbliższym czasie są jeszcze wolne terminy. W katedrze odprawiamy Msze gregoriańskie. Intencje na rok 2021 będzie można zamawiać od poniedziałku.

   

  12. Dziękujemy za przekazywane ofiary i darowizny na rzecz parafii. Ofiary możemy składać również za pomocą wpłatomatu, który znajduje się przy wejściu głównym do katedry. Ofiary złożone na konto możemy odpisać od podatku jako darowiznę na cele kultu religijnego.

   

  13. Prosimy o przestrzeganie wymagań dotyczących czasu pandemii. W kościołach należy używać maseczek i zachowywać dystans społeczny.

   

  14. Osoby powyżej 70 r. życia zachęcamy do skorzystania z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Szczegóły tej akcji na plakatach.

   
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.