Company Logo


24. Niedziela zwykła 12 - 18.09.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24. Niedziela zwykła

12 – 18.09.2021 r.

Beatyfikacja ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Rózy Czackiej

1.      W dzisiejszą niedzielę przeżywamy wspomnienie Imienia Maryi. Z ochodem liturgicznym związany jest łaskami słynący obraz Matki Bożej Adorujacej z naszej katedry. Z tej okazji na kanale YouTube odbywa się dzisiaj premiera piosenki o Matce Bożej Adorującej, skomponowanej przez księdza Rafała Jawoskiego.

2.      Przeżywamy w tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

3.      W niedziele do końca września Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża,a w katedrze do 19 września jest sprawowana dodatkowa Msza święta
o godzinie 21.00.

4.      We wtorek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kolegiacie pw. św. Krzyża Msza święta z racji odpustu będzie celebrowana o godzinie 11.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego.

5.      W środę o godzinie 7.00 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze będzie sprawowana Msza święta
w intencji dzieła powstania kaplicy nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu  i grupy adorujących Chrystusa w naszej katedrze.
Również w katedrze o 7.00 będziemy sprawować Mszę świętą w tej intencji. Msze święte będą sprawowane każdego 15 dnia miesiąca.

6.      Adoracja Najświętszego Sakramentu jestw kaplicy Zmartwychwstania w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 9.00 do Mszy świętej wieczornej o godzinie 18.30. W niedziele (oprócz pierwszej niedzieli miesiąca) po Mszy świętej o godzinie 13.00 do Mszy świętej wieczornej.

7.      Rozpoczęliśmy zapisy dzieci na I Komunię świętą oraz młodzieży klas VIII i szkół średnich na bierzmowanie. W zakrystii katedralnej można odebrać formularze zgłoszeniowe. Zapisy trwają do końca września.

8.      W piątek 17 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji  przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Koszt 40 zł. Powrót do Wrocławia z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej. Są jeszcze wolne miejsca.

9.      W niedzielę o godzinie 17.00 będzie miała miejsce doroczna procesja dziękczynno-błagalna
z relikwiami świętego Stanisława i świętej Doroty. Początek w Bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety, zakończenie Mszą świętą w kościele świętych Stanisława, Wacława i Doroty przy ul. Świdnickiej.

10.  Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.

11.  W niedzielę, 26 września zapraszamy do katedry na Wieczór Tumski o godzinie 19.30, poświęcony błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Polski.

12.  W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie NMP Bolesnej,
w sobotę święto św. Stanisława Kostki.

13.  W ubiegłą niedzielę na renowację tabernakulum katedralnego zebralismy na tacę kwotę 9.008,53 zł, 10 Euro i 5 dolarów oraz od darczyńców indywidualnych kwotę 6.220 zł. Dziękujemy za złożone ofiary.

14.  W dzisiejszą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi po Mszach świętych zbiórkę do puszek na pomoc  dla Afgańczyków.

15.  W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na działalnosć Katolickiego Radia Rodzina.

16.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”,

23. Niedziela zwykła 05. - 11.09.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23. Niedziela zwykła

5 – 11.09.2021 r.

1.      W niedziele do końca września Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża,a w katedrze do 19 września jest sprawowana dodatkowa Msza święta
o godzinie 21.00.

2.      Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:00 przy ołtarzu głównym.

3.      Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej w każdą środę o godzinie 18.00.

4.      Serdecznie witamy ks. mgr Piotra Marcinowa i ks. mgr Radosława Wolniczka, którzy z dniem 1 września rozpoczęli posługę wikariusza parafialnego w parafii katedralnej

5.      Dzisiaj Ksiądz Prałat dr Aleksander Radecki obchodzi 70-rocznicę urodzin. Msza święta
w intencji Dostojnego Jubilata będzie celebrowana o godzinie 13..00. Życzeniem Jubilata jest renowacja tabernakulum w sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Ofiary, które złożyliśmy na tacę są przeznaczone na renowację tabernakulum. Dziękujemy za złożone ofiary.

6.      Fundacja Obserwatorium Społeczne oraz Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu zapraszają na wrocławską inaugurację wystawy pt. Wyszyńskiego i Wojtyły Gramatyka życia. Inauguracja wystawy odbędzie się już w najbliższa niedzielę, tj. 6 IX 2021 r., o godzinie 18.00. Ekspozycja znajduje się na skwerze przy pl. Katedralnym 1, na wrocławskim Ostrowie Tumskim.

7.      Rozpoczynamy zapisy dzieci na I Komunię świętą oraz młodzieży klas VIII i szkół średnich na bierzmowanie. W zakrystii katedralnej można odebrać formularze zgłoszeniowe. Zapisy trwają do końca września. Za przygotowanie dzieci do I Komunii świętej odpowiadają ks. Rafał i ks. Piotr Marcinów, za przygotowanie do bierzmowania odpowiadają ks. Piotr Żuber i Ksiądz Radosław.

8.      W poniedziałek 6 września zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.30, podczas której będziemy modlić się za nasze Siostry Zakrystianki: S. Beatę i S. Kamilę z racji imienin,
a w środę zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.30, która będzie sprawowana w intencji
Ks. Radosława w dniu imienin.

9.      W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę święto Narodzenia NMP.

10.  W piątek 17 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji  przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Koszt 40 zł. Powrót do Wrocławia z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej.

11.  Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.

12.  W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi po Mszach świętych zbiórkę do puszek na pomoc  dla Afgańczyków.

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a także nowy numer dwumiesięcznika „Nowe Życie”.

22. Niedziela zwykła 28.08 - 04.09.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

22. Niedziela zwykła

28.08. – 4.09.2021 r.

 

 1. W niedziele do końca września Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża, a w katedrze do 19 września jest sprawowana dodatkowa Msza święta o godzinie 21.00.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze w tym tygodniu będzie możliwa codziennie po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:00 przy ołtarzu głównym. Wciąż jeszcze trwają prace w kaplicy Zmartwychwstania, dlatego kaplica Zmartwychwstania będzie jeszcze zamknięta.
 3. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej w każdą środę o godzinie 18.00.
 4. Ksiądz mgr Adrian Stefaniuk z dniem 31 sierpnia po pięciu latach kończy pracę duszpasterską w parafii kateralnej. Zapraszamy na Mszę świętą we wtorek o godzinie 18.30, podczas której chcemy dziękować Panu Bogu za kapłaństką posługę ksiedza Adriana w naszej parafii.
 5. Z dniem 1 września posługę wiariusza parafialnego rozpoczynają w parafii katedralnej ks. mgr Piotr Marcinów i ks. mgr Radosław Wolniczek. Od dzisiaj rozpoczynają praktykę duszpasterską alumni MWSD we Wrocławiu diakon Marek Stępkowski i akolita Tomasz Stuła.
 6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek będziemy modlić się za powołanych i o powołania do służby Bożej. O godzinie 23.00 zapraszamy na Godzinę świętą. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 6.30 do 13.00 i od godziny 17.00 do 19.00. Zapraszamy na spowiedź dzieci i młodzież szkolną na początek nowego roku szkolnego od godziny 17.00 do 18.00 w katedrze. O godzinie 18.00 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek i sobotę kapłni odwiedzą chorych w ich domach.
 7. W niedzielę 5 września zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, ich rodziców i nauczycieli na Mszę świętą w kolegiacie pw. św. Krzyza o godzinie 11.00 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas Mszy świętej poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Podczas Mszy świętej udzielimy błogosławieństwa katechetom pracującym na terenie naszej parafii.
 8. W niedzielę 5 września Ksiądz Ptrałat dr Aleksander Radecki będzie obchodził 70-rocznicę urodzin. Msza święta w intencji Dostojnego Jubilata będzie celebrowana w niedzielę 5 września o godzinie 13..00. Życzeniem Jubilata jest renowacja tabernakulum w sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Ofiary, które złożymy na tacę w niedzielę 5 września będą przeznaczone na renowację tabernakulum.
 9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w piątek wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża.
 10. W piątek 17 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd będzie w piątek o godzinie 14.00. Powrót do Wrocławia z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej.
 11. Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.
 12. Dzisiaj o godzinie 19:00 odbędzie się ostatni koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Non sola scripta”
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a także nowy numer dwumiesięcznika „Nowe Życie”.

21. Niedziela zwykła 22. - 28.08.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

21. Niedziela zwykła

22. – 28.08.2021 r.

 

1.      W niedziele do końca sierpnia Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża,a w katedrze jest sprawowana dodatkowa Msza święta o godzinie 21.00.

2.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze w tym tygodniu będzie możliwa codziennie po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:00 przy ołtarzu głównym. Wciąż jeszcze trwają prace w kaplicy Zmartwychwstania, dlatego w rozpoczynającym się tygodniu kaplica będzie jeszcze zamknięta.

3.      Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej w każdą środę o godzinie 18.00. Poprzez nowennęprzygotowujemy się do przyszłorocznej uroczystości 70-lecia przybycia do Wrocławia obrazu Matki Bożej Adorującej i 25-lecia koronacji obrazu przez świętego Jana Pawła II.

4.      W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto
św. Bartłomieja Apostoła; w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek wspomnienie św. Moniki; w sobotę wspomnienie św. Augustyna.

5.      Osoby należące do grupy Posoborowej Odnowy Parafii zapraszamy na Mszę świętą
w czwartek o godzinie 18.30.
Po Mszy świętej będzie spotkanie w auli Domu Parafialnego.

6.      W niedzielę 5 września zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, ich rodziców i nauczycieli na Mszę świętą w kolegiacie pw. św. Krzyza o godzinie 11.00 na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas Mszy świętej poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

7.      W niedzielę 5 września Ksiądz Ptrałat dr Aleksander Radecki będzie obchodził 70-rocznicę urodzin. Msza święta w intencji Dostojnego Jubilata będzie celebrowana w niedzielę
5 września o godzinie 13..00. Życzeniem Jubilata jest renowacja tabernakulum w sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Ofiary, które złożymy na tacę w niedzielę 5 września będą przeznaczone na renowację tabernakulum.

8.      W  sobotę odbędzie się pielgrzymka osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół do Henrykowa. Rozpoczęcie o godzinie 11.00, zakończenie o godzinie 16.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przy wejściu głównym.

9.      Zapraszamy na Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Niepokalanowa w sobotę 25 września. Będziemy modlić się w intencji osób uzależnionych od alkoholu i wszelkich innych nałogów. Szczegóły na plakatach i u ks. Piotra.

10.  Zapraszamy do kolegiaty pw. św. Krzyża na koncerty organowe. Dzisiaj o godzinie 19:00 koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Non sola scripta”.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a także dwumiesięcznik „Nowe Życie”.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15. - 21.08.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

15. – 21.08.2021 r.

 

1.      W niedziele do końca sierpnia Msza święta o godzinie 16.30 jest sprawowana w Kolegiacie pw. Św. Krzyża,a w katedrze jest sprawowana dodatkowa Msza święta o godzinie 21.00.

2.      Adoracja Najświętszego Sakramentu w katedrze w tym tygodniu będzie możliwa codziennie po wieczornej Mszy Świętej do godz. 21:00 przy ołtarzu głównym. Wciąż jeszcze trwają prace w kaplicy Zmartwychwstania, dlatego w rozpoczynającym się tygodniu kaplica będzie jeszcze zamknięta. We wtorek w ramach tej adoracji odbędzie się koncert Uwielbienia Wolontariatu Misyjnego Salwator „Mam za co dziękować”.

3.      W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jacka – polecamy pamięci modlitewnej O. Biskupa Jacka Kicińskiego, biskupa pomocniczego naszej archidiecezji, w piątek wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Piusa X, Patrona MWSD we Wrocławiu.

4.      Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Adorującej w każdą środę o godzinie 18.00. Poprzez nowennęprzygotowujemy się do przyszłorocznej uroczystości 70-lecia przybycia do Wrocławia obrazu Matki Bożej Adorującej i 25-lecia koronacji obrazu przez świętego Jana Pawła II.

5.      W ubiegły czwartek zmarł ks. Prałat Krystian Hyla, sędzia Sądu Metropolitalnego we Wrocławiu, a kiedyś wikariusz parafii katedralnej. Msza Święta pogrzebowa w intencji śp. Ks. Prałata odbędzie się w katedrze w środę o godz. 10:00. W związku z uroczystościami Msza Święta w środę o godz. 9:00 będzie odprawiona w kaplicy Bożego Ciała.

6.      Informujemy o Archidiecezjalnej Pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca do Henrykowa. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę 21. sierpnia. Początek o 9:45, zakończenie o godz. 14:00. Tydzień później - 28. sierpnia - odbędzie się w Henrykowie 12. Pielgrzymka i piknik integracyjny osób niepełnosprawnych ich rodzin i przyjaciół. Początek o godz. 11:00, zakończenie ok. 16:00. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.

7.      Zapraszamy do kolegiaty pw. św. Krzyża na koncerty organowe. Dzisiaj o godzinie 19:00 koncert w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej „Non sola scripta”. W przyszłą sobotę koncert organowy o godz. 18:00.

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a także dwumiesięcznik „Nowe Życie”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.