Company Logo


26 NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2023r. – 07.10.2023r.

1.      Spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego odbędzie się we wtorek 3 października 2023 r. o godz. 19:30 w sali nr 6 domu katechetycznego.

 

2.      Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w katedrze codziennieo godz. 17:45. Dla dzieci różaniec w kościele św. Idziego w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00. Przypominamy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

 

3.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 17:30. Zakończenie godziny Św. przed Mszą wieczorną. W piątek spowiedź w Katedrze od godz. 6:30 do 13:00 i od 17:00 do 19:00.  Msza święta z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9:00 i 18:30. W sobotę Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9:00, następnie zmiana tajemnic różańcowych. Spowiedź w sobotę od 8:00 do 13:00 i od 18:00 do 19:00.

 

4.      Zapraszamy do udziału w modlitwie „Jerycho Różańcowe” od piątku 6 pażdziernika (9.00 Msza święta) do soboty 7 października (Msza święta o godzinie 9.00). Poświęcamy jedną godzinę w ciągu doby na modlitwę w kościele lub w domu. Można zapisać się w zakrystii i otrzymać więcej informacji.

 

5.      Prowadzimy zapisy dzieci do I Komunii Św. Deklarację zgłoszeniową można odebrać w zakrystii katedralnej i kancelarii. Zapisy trwają do końca września.

 

6.      Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w najbliższy piątek o 17.00 w domu katechetycznym.

 

7.      W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz.  10:00 śpiewać będzie chór „Lira”.

 

8.      Karty wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej przy bocznym wejściu do Katedry. Nabożeństwa wypominkowe w dniach 6-18 listopada (od poniedziałku do soboty) o godz. 17:45. Msze Św. za zmarłych polecanych w wypominkach odprawione będą 10 i 17 listopada o godz. 18:30. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji.

 

9.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.

 

10.  Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś do puszek ofiary na działalność charytatywną w parafii.

 

11.  Za tydzień ofiary składa na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w katedrze.

 

12.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz nowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09.2023r. – 30.09.2023r.

1.      Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom.                     

 

2.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w czwartek wspomnienie św. Wacława; w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

 

3.      Spotkanie synodalne rejonu Wrocław-Katedra, Wrocław-Sępolno odbędzie się w poniedziałek 25.09. o godz. 19:30 w katedrze.

 

4.      Prowadzimy zapisy dzieci do I Komunii Św. Deklarację zgłoszeniową można odebrać w zakrystii katedralnej i kancelarii. Zapisy trwają do końca września.

 

5.      Zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności z Ojcem Świętym w sobotę 30 września 2023 r. O godz. 18:30 Msza Św. w Katedrze pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Jacka Kicińskiego a następnie od godz. 19:30 czuwanie wspólnot chrześcijańskich naszej archidiecezji. 

 

6.      Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa październikowe o godz. 17:45 w katedrze. Dla dzieci różaniec w kościele św. Idziego w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17:00.

 

7.      Karty wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej przy bocznym wejściu do Katedry. Nabożeństwa wypominkowe w dniach 6-18 listopada (od poniedziałku do soboty) o godz. 17:45. Msze Św. za zmarłych polecanych w wypominkach odprawione będą 10 i 17 listopada o godz. 18:30. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji.

 

8.      Za tydzień Parafialny Zespół Caritas zbiera do puszek ofiary na działalność charytatywną w parafii.

 

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023r. – 22.09.2023r.

1.      Dziś o godz. 16:00 doroczna procesja dziękczynno-błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Początek w Bazylice garnizonowej, zakończenie Mszą Św. w kościele św. Stanisława, Wacława i Doroty przy ul. Świdnickiej.

 

2.      Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolickie Radio i TV Rodzina.

 

3.      Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

 

4.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki; w środę wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza Apostoła; w sobotę wspomnienie św. o. Pio.

 

5.      Przyszłą niedzielę, 24 września, w Kościele będziemy obchodzili jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

6.      Spotkanie synodalne rejonu Wrocław-Katedra, Wrocław-Sępolno odbędzie się w poniedziałek 25.09. o godz. 19:30 w katedrze.

 

7.      Zapraszamy na katechezy dla dorosłych w każdy 3 czwartek miesiąca. Najbliższa odbędzie się w czwartek 21.09. o godz. 19:30 w domu katechetycznym w sali nr 6 (ul. Kanonia 11). Prowadzi ks. Piotr Rozpędowski.

 

8.      Prowadzimy zapisy dzieci doI Komunii Św. Deklarację zgłoszeniową można odebrać w zakrystii katedralnej i kancelarii. Zapisy trwają do końca września.

 

9.      W zakrystii można nabyć książkę ks. Aleksandra Radeckiego. Książka dostępna jest tylko w katedrze. W tygodniu dostępna jest w kiosku z biletami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na remont nawy głównej naszej katedry.

 

10.  Zachęcamy do obejrzenia w nawie bocznej katedry wystawy poświęconej słudze Bożemu ks. Aleksandrowi Zienkiewiczowi.

 

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023r. – 16.09.2023r.

1.      Dziś o godz. 10:00 w domu katechetycznym spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. Na spotkaniu podamy datę I Komunii świętej w naszej parafii.

 

2.      W tym tygodniu kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

3.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek wspomnienie NMP Bolejnej; w sobotę wspomnienie śś. Korneliusza i Cypriana.

 

4.      W czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W kolegiacie pw. św. Krzyża Msza Św. z racji odpustu będzie celebrowana o godz. 11:00 pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego z udziałem Kapituły kolegiackiej Świętego Krzyża.

 

5.      W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na różaniec fatimski.

 

6.      Prowadzimy zapisy młodzieży klas 8 do Bierzmowania. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy trwają do 15 września.

 

7.      W niedzielę 17 września o godz. 16:00 doroczna procesja dziękczynno-błagalna z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty. Początek w Bazylice garnizonowej pw. św. Elżbiety, zakończenie Mszą Św. w kościele św. Stanisława, Wacława i Doroty przy ul. Świdnickiej.

 

8.      W piątek 15 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej. Wyjazd o godz. 14:30 spod kościoła św. Marcina. Koszt – 70zł.

 

9.       Zapraszamy na diecezjalne spotkanie młodych na Ślęży w sobotę 23 września. Więcej informacji i formularz do zapisów na stoliku z prasą. Zapraszamy szczególnie uczniów klas 7 i 8 szkół ponadpodstawowych.

 

10.  W zakrystii można nabyć książkę ks. Aleksandra Radeckiego. Książka dostępna jest tylko w katedrze. W tygodniu dostępna jest w kiosku z biletami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na remont nawy głównej naszej katedry.

 

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 

12.  Dzisiejsza taca przeznaczona na prace remontowe prowadzone w katedrze.

 

13. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na Katolickie Radio i TV Rodzina.

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023r. – 09.09.2023r.

1.       W tym tygodniu będziemy przeżywać: w piątek święto Narodzenia NMP (MB Siewnej).

 

2.       Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Macieja Zacharczuka – nowego wikariusza i diakona Przemysława Pieczkowskiego, który rozpoczyna praktykę duszpasterską.

 

3.       Spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego we wtorek 5 września 2023 r. o godz. 19:30 w sali nr 6 domu katechetycznego. Zapraszamy wszystkich zapisanych do grupy oraz tych, którzy chcieliby włączyć się w prace zespołu.

 

4.       W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wieczorna Msza święta o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Godzinę Świętą po Mszy Św. o godz. 18:30. Zakończenie godziny Św. o 20:30.

 

5.       Chór Katedralny ogłasza jesienny nabór. Przesłuchanie dla Pań w środę a dla Panów w czwartek o godz. 19:30. Przesłuchania odbędą się w sali nr 7 Domu Katechetycznego. Szczegółowych informacji można zasięgnąć u p. organisty Jakuba.

 

6.       Prowadzimy zapisy młodzieży klas 8 do Bierzmowania. Formularz zgłoszeniowy można pobrać w zakrystii lub kancelarii. Zapisy trwają do 15 września.

 

7.       Za tydzień, 10 września, o godz. 10:00 zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św. na spotkanie do domu katechetycznego. Na spotkaniu podamy datę I Komunii świętej w naszej parafii.

 

8.       Przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych (powyżej 19 roku życia) prowadzi Centrum Duszpasterskie Archidiecezji Wrocławskiej. Nowa edycja kursu rozpocznie się 26 września.

 

9.       W piątek 15 września na Jasnej Górze odbędzie się czuwanie naszej archidiecezji. Organizujemy wyjazd autokarem na czuwanie. Wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii katedralnej.

 

10.   Zapraszamy na diecezjalne spotkanie młodych na Ślęży w sobotę 23 września. Więcej informacji i formularz do zapisów na stoliku z prasą. Zapraszamy szczególnie uczniów klas 7 i 8 i szkół ponadpodstawowych.

 

11.   W zakrystii można nabyć książkę ks. Aleksandra Radeckiego „Słownik wyrazów i pojęć coraz bardziej obcych”. Książka dostępna jest tylko w katedrze. W tygodniu można ją nabyć w kiosku z biletami. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na remont nawy głównej naszej katedry.

 

12.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś ofiary do puszek na działalność charytatywną w naszej parafii.

 

13.  W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace remontowe prowadzone w katedrze. Dziękujemy wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierają wspomniane prace.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.