Company Logo


1 NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022r. – 04.12.2022 r.

1.     Dzisiejszą I niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.

2.     Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Dziś nauki na wszystkich Mszach Św. W poniedziałek, wtorek i środę nauki na Mszach o godz. 6:30, 9:00 i 18:30. Rekolekcjom przewodniczy ks. bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy naszej Archidiecezji.

3.     Roraty w Katedrze od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 8:00. W okresie adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00. Dla dzieci Roraty w katedrze od poniedziałku do środy o godz. 18:30.

4.     W adwentowe wtorki o godzinie 19.30 zapraszamy na spotkania ze słowem Bożym – Lectio divina, które prowadzi ks. Rafał Swatek.

5.     Dziś na każdej Mszy Św. błogosławimy opłatki. Pobłogosławione opłatki możemy zabrać do naszych domów z zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace konserwatorskie podejmowane w Katedrze.

6.     Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece-20 zł, małe świece-10 zł. Przy kracie można do kosza składać produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii. Można nabyć kalendarz misyjny i obrazy MB Adorującej.

7.     Ponownie Witamy w parafii diakona Marcina Jakimów, który kontynuuje praktykę duszpasterską.

8.     W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w środę święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

9.     W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza Św. o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy Św. zapraszamy na Godzinę Świętą. Zakończenie Godziny Świętej o 20:30. Spowiedź pierwszopiątkowa od 6:30 do 13:00 i od 17:00 do 19:00. W piątek Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9:00 i 18:30. W sobotę Msza Św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00, następnie zmiana tajemnic różańcowych.

10. W niedzielę, 04.12. o godz. 10:00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na katechezę. Spotkanie w domu katechetycznym (ul. Kanonia).

11. Po nowym roku rozpoczniemy wizytę duszpasterską - „kolędę”. Z „kolędą” udamy się do rodzin z terenu naszej parafii, które zaproszą duszpasterza do swojego domu. Zgłosić się można wypełniając papierowe zaproszenie (wyłożone na stoliku z prasą) albo poprzez formularz internetowy (tylko formularz). Karty zaproszeń można składać w zakrystii, kancelarii lub wrzucić na tacę. ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 26 GRUDNIA 2022r. WŁĄCZNIE. Do zapisania wymagane jest podanie nazwiska
i imienia, adresu i telefonu kontaktowego oraz adresu mailowego. Dokładne terminy oraz informacje szczegółowe podamy później.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 

34 NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022r. – 26.11.2022 r.

 

1.      Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. W naszej Archidiecezji odbywa się on jednocześnie we Wrocławiu, Oławie i Wołowie. Msza Św. dla młodych w katedrze o godz. 15:00, której przewodniczyć będzie J.E. ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

 

2.      W tym tygodniu przeżywamy: wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek wspomnienie św. Cecylii; w czwartek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

 

3.      Zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe za naszych zmarłych. Niech modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne. Składamy „Bóg zapłać” za włączenie się w tą modlitwę i ofiary złożone przy tej okazji.

 

4.      Parafialny zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece-20 zł, małe świece-10 zł. Przy kracie można do kosza składać produkty żywnościowe dla potrzebujących z naszej parafii.

 

5.      Zapraszamy dzieci 24.11. o godz. 17:00 do Sali katechetycznej na Bal Wszystkich Świętych. Warunkiem wejścia jest przebranie się za świętego.

 

6.       W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

 

7.      Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w sobotę I nieszporami o godz. 17:30. W niedzielę nauki na Mszach Św. o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:30 i 18:00. W poniedziałek, wtorek i środę nauki na Mszach o godz. 6:30, 9:00 i 18:30. Rekolekcjom przewodniczy ks. bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy naszej Archidiecezji.

 

8.      W przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej poświęcimy opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na prace konserwatorskie podejmowane w Katedrze.

 

9.      Roraty będą sprawowane w Katedrze od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 8:00. W okresie adwentu nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00. Dla dzieci Roraty w katedrze od poniedziałku do środy o godz. 18:30.

 

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

 

33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022r. – 19.11.2022 r.

1.      Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na ten cel zbierane są ofiary do puszek. Także dziś przypada Światowy Dzień Ubogich. Zapraszamy w czwartek, 17.11.2022r. o godz. 19:30 do domu katechetycznego na katechezę o prześladowanych chrześcijanach.

2.      Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w katedrze.

3.      W środę przeżywamy uroczystość poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej. Msze Św. będą sprawowane jak w dzień powszedni. Zapraszamy o godz. 18:00 na Nowennę do MB Adorującej. O godz. 18:30 uroczysta Msza Święta.

4.      W tym tygodniu przeżywamy: w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej; w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

5.      Ostatnie w tym roku nabożeństwa wypominkowe będąw poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 17:45. Msza Św. za zmarłych polecanych w wypominkach sprawowana będzie 18 listopada o godz. 18:30. Karty wypominkowe wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione karty prosimy składać bezpośrednio w zakrystii. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji.

6.      Zapraszamy młodzież od klasy 7 i starszą na wyjazd do Barda w sobotę 19.11. W programie spacer po górach, Msza Św., integracja. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

7.      Zapraszamy do katedry na oratorium poświęcone Matce Bożej „Miażdżąca głowę węża” w sobotę o godz. 19:30.

8.      Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ofiary na tacę składane w tym dniu będą przeznaczone na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji. Tego dnia przeżywać będziemy Światowy Dzień Młodzieży, który w nasze Archidiecezji odbywać się będzie jednocześnie we Wrocławiu, Oławie i Wołowie. Msza Św. dla młodych w katedrze o godz. 15:00. Więcej szczegółów na plakacie.

9.      Od przyszłej niedzieli rozprowadzane będą świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece-20 zł, małe świece-10 zł.

10.  Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w I niedzielę adwentu. Poprowadzi je ks. bp Maciej Małyga.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz miesięcznik „Nowe Życie”.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022r. – 12.11.2022 r.

1.      W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości.  Główna Msza święta za Ojczyznę będzie sprawowana w Bazylice Garnizonowej pw. św. Elżbiety o godz. 10:00.W tym dniu w Katedrze Msze Św. o godz. 8:00, 9:00 Msza Św. w int. Ojczyzny o godz. 18:30. Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie za przyczyną bł. Sióstr Męczenniczek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Spowiedź na początku każdej Mszy. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2.      W tym tygodniu przeżywamy: w środę święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;w czwartekwspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża; w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours; w sobotę wspomnienie św. Jozafata.

3.      Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17:45. Msze Św. za zmarłych polecanych w wypominkach sprawowane będą 11 i 18 listopada o godz. 18:30. Karty wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione karty prosimy składać bezpośrednio w zakrystii. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji. Przypominamy, że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.      W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na ten cel zbierane będą ofiary do puszek. Także tego dnia przypada ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Już dziś zapraszamy w czwartek, 17.11.2022r. o godz. 19:30 do domu katechetycznego na katechezę o prześladowanych chrześcijanach.

5.      W niedzielę, 13.11.2022r. o godz. 11:30 inwestytura Członków Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej św. Kazimierza Królewicza.

6.      Zapraszamy młodzież od klasy 7 i starszą na wyjazd do Barda w sobotę 19.11. W programie spacer po górach, Msza Św., integracja. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

7.      Dzieci, które chciałyby dołączyć do scholii zapraszamy na próbę w środę o godz. 17:00 do domu katechetycznego.

8.      Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowe w katedrze.

9.      Można rezerwować i zamawiać intencje na Msze Święte na rok 2023.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz nowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022r. – 06.11.2022 r.

1.      Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:45. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

2.      Jutro, 31.10., o godz. 18:00 w kolegiacie Wieczór Tumski poświęcony Edycie Stein.

3.      We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W tym dniu Msze Święte będą sprawowane o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 18:30. Msza Św. o godz. 13:30 w kościele św. Wawrzyńca. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na cmentarzu przy ul. Bujwida. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. a samo nawiedzenie cmentarza nie zwalnia z tego obowiązku.

4.      Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

5.      W środę, 2. listopada, przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – dzień zaduszny. Msze święte w katedrze będą sprawowane według porządku dnia powszedniego.

6.      W tym tygodniu przeżywamy w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza.

7.      Karty wypominkowe na listopadową modlitwę za zmarłych wyłożone są na stoliku z prasą. Wypełnione karty prosimy składać w skrzynce intencyjnej przy bocznym wejściu do Katedry. Dziękujemy za składane ofiary przy tej okazji.

8.      Nabożeństwa wypominkowe w tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę o godz. 17:45. Msze Św. za zmarłych polecanych w wypominkach odprawione będą 4, 11 i 18 listopada o godz. 18:30.

9.      W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza Św. o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy Św. zapraszamy na Godzinę Świętą. Zakończenie Godziny Świętej o 20:30. Spowiedź pierwszopiątkowa od 6:30 do 13:00 i od 17:00 do 19:00. W piątek Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9:00 i 18:30. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9.00, następnie zmiana tajemnic różańcowych.

10. W niedzielę, 06.11. o godz. 10:00 zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na katechezę. Spotkanie odbędzie się w domu katechetycznym (ul. Kanonia).

11. Zapraszamy do obejrzenia wystawy ikon w nawie północnej.

12. Jest nowa książka intencji. Można rezerwować i zamawiać intencje na rok 2023.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: tygodniki „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz nowy numer miesięcznika „Nowe Życie”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.