NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 05.06.2022r. – 11.06.2022 r.

1.      Dziś przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia.

2.      Od dzisiejszej niedzieli Msze Św. o godz. 16:30 sprawujemy w kolegiacie pw. św. Krzyża a o 21:00 w katedrze sprawujemy dodatkową Mszę Świętą.

3.      Po każdej Mszy Św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla potrzebujących.

4.      W tym tygodniu będziemy przeżywać:w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

5.      Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej.

6.      Prosimy osoby, które zapisały się na bilety wejściowe na muzyczne uwielbienie „Wierne miłości” w Hali Stulecia o odebranie wejściówek w zakrystii.

7.      W sobotę w katedrze o godz. 11:00 beatyfikacja Sióstr Męczenniczek ze zgromadzenia Sióstr Elżbietanek, której dokona Kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Stolicy Apostolskiej. Ze względu na przygotowania Msze Św. o godz. 8:00 i 9:00 sprawowane będą w kościele św. Idziego. Nie będzie spowiedzi od 8:00 do 13:00. Wejście do katedry tylko z biletami wstępu.

8.      12 czerwca 2022 r. – będzie dniem Diecezjalnego Dziękczynienia Bogu za akt beatyfikacji. O godz. 11:30 w katedrze Eucharystia, jako dziękczynienie Bogu za dar nowych błogosławionych. Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

9.      W najbliższą niedzielę będziemy przezywać uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

10. Przedszkole Sióstr św. Józefa przy ul. Prusa otwiera grupę dla dzieci urodzonych w 2020. Są miejsca również w innych grupach. Szczegóły w gablocie.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i czerwcowe „Nowe Życie”.

12. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowe w katedrze.