Company Logo


UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12.06.2022r. – 18.06.2022 r.

 

1.       Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas wielkanocnej Komunii Św.

 

2.       Dzisiejsza niedziela jest dniem Diecezjalnego Dziękczynienia Bogu za akt beatyfikacji Sióstr Męczenniczek ze zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. O godz. 11:30 w katedrze Eucharystia, której przewodniczyć będzie ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski.

 

3.       Msze Św. w niedzielę o godz. 16:30 sprawujemy w kolegiacie pw. św. Krzyża a w katedrze sprawujemy dodatkową Mszę Świętą o 21:00.

 

4.       W tym tygodniu będziemy przeżywać:w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy; we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego.

 

5.       Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Podczas Mszy Św. wieczornej 25-tą rocznice święceń przeżywać będą ks. kanonik Dariusz Amrogowicz-dyrektor Caritas i ks. kanonik Jacek Froniewski-kanclerz Kurii Wrocławskiej. Także inni księża przeżywać będą rocznice swoich święceń.

 

6.       We wtorek, 14.06.2022r., zapraszamy rodziców dzieci klas 2 na Mszę Św. o godz. 18:30 i spotkanie poświęcone I Komunii Św. w przyszłym roku.

 

7.       Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej.

 

8.       Triduum eucharystyczne przed uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
przeżywamy w dniach 13-15 czerwca (poniedziałek-środa).

 

9.       W dniach 14-15 czerwcaodbędą się Wrocławskie Dni Duszpasterskie. Temat: „Wielka Tajemnica Wiary. Celebracja Misterium Eucharystii”. W katedrze we wtorek o godz. 9:30 adoracja Najświętszego Sakramentu a w środę o godz. 9:00 Msza Święta.

 

10.   W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w katedrze o godzinie 7:00, 16:30, 18:30. Uroczysta suma, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Abp Józef Kupny o godz. 9:00. Po Mszy świętej wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która przejdzie przez ul. Katedralną, wyspę Piasek, pl. Nowy Targ, ul. Św. Katarzyny, ul. Wita Stwosza i Rynek, gdzie zakończy się przy Bazylice Św. Elżbiety w Rynku. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Prosimy także wszystkich o pomoc w przyniesieniu kwiatów do sypania na procesję. W imieniu J.E. Abp Józefa Kupnego zapraszamy serdecznie na Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Boże Ciało o godz. 19:30 na placu Wolności.

 

11.   W czasie Oktawy Bożego Ciała, sprawujemy Mszę św. o godz. 18.30 wraz z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry.

 

12.   Za tydzień w niedzielę o godz. 13:00 Msza Św. Prymicyjna sprawowana przez naszych praktykantów i kapłanów wyświęconych 28 maja br.

 

13.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.

 

14.    Ofiary składane dziś na tace przeznaczone będą na prace remontowe w katedrze.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.