12. NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06. – 25.06.2022 r.

1.      Dzisiaj o godz. 13:00 Msza Św. Prymicyjna sprawowana przez naszych praktykantów i kapłanów wyświęconych 28 maja br.

2.      Msze Św. w niedzielę o godz. 16:30 sprawujemy w kolegiacie pw. św. Krzyża a w katedrze sprawujemy dodatkową Mszę Świętą o 21:00.

3.      Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Św. wieczornej.

4.      W Oktawie Bożego Ciała sprawujemy Mszę św. o godz. 18:30 z procesją eucharystyczną wewnątrz Katedry. Zakończenie Oktawy w środę (z racji przeniesionej na czwartek uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa).

5.      W tym tygodniu będziemy przeżywać:we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w czwartek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

6.      W poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.

7.      We wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie grupy Posoborowej Odnowy Parafii.

8.      Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza 22.06.2022r. na uroczystość Nadania Tytułu Doktora Honoris Causa Profesorowi Fernando Ocáriz Brana, Prałatowi Opus Dei, Wielkiemu Kanclerzowi Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie. W katedrze o godz. 9:00 Msza Św. pod przewodnictwem ks. Abpa Józefa Kupnego z homilią Bpa Damiana Bryla, Biskupa Kaliskiego.

9.      W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

10.  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przeniesiona w tym roku na czwartek, to także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

11.  W piątek będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzcicielapatrona naszej katedry i Archidiecezji Wrocławskiej. Główna Msza święta będzie sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolitę Wrocławskiego o godz. 18:30. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

12.  Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zaprasza duszpasterzy, małżeństwa i rodziny na Mszę świętą do Katedry 24 czerwca o godz. 18:30. Będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny naszej archidiecezji za wstawiennictwem św. Jana Chrzciciela. Pragniemy także w tym dniu łączyć się duchowo z Papieżem i Rodzinami przeżywającymi Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, które zakończy Rok Rodziny.

13.  Świętopietrze – zbiórka na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka wyjątkowo w tym roku przeniesiona została na niedzielę 26 czerwca br. Ofiary zbierane będą do puszek.

14.  Są jeszcze wolne intencje. W zakrystii i kancelarii można zamówić Mszę Św.

15.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.