Company Logo


5 NIEDZIELA ZWYKŁA 05.02.2023r.–11.02.2023r.

1.      Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera do puszek ofiary na działalność charytatywną w parafii.

2.      W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostrę Małgorzatę Cur ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, która wygłosi przed każdą Mszą Św. krótką konferencję o Służebnicy Bożej Siostrze Dulcissimie Hoffman. W sobotę o godz. 10:00 zostanie otwarta wystawa dotycząca życia i działalności Siostry Dulcissimy.

3.      W tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; w piątek wspomnienie św. Scholastyki.

4.      11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dzień ten jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. W piątek, 10 lutego, o godzinie 10:00 sprawowana będzie Msza święta w intencji chorych, której przewodniczyć będzie bp Maciej Małyga. Prosimy o pomoc w przybyciu do katedry chorym, a tych, którzy przybyć nie mogązapraszamy do uczestnictwa poprzez transmisję na kanale YouTube parafii katedralnej i wrocławskiego Gościa Niedzielnego.

5.      W czwartek o godz. 17:00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów w katedrze.

6.      W sobotę, 11 lutego, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18:30 i modlitwę o uzdrowienie za przyczyną bł. Sióstr Męczenniczek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Szczególnie modlimy się za osoby, które doznały w życiu przemocy.

7.      Zapraszamy do udziału w rekolekcjach powołaniowych w semianrium wrocławskim. Szczegóły na plakatch.

8.      Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w środę wieczorem pomogli w sprzątaniu katedry.

9.      W środę popielcowąrozpoczniemy rekolekcje na dobry początek wielkiego postu. Zakończenie rekolekcji w piątek. Poprowadzi je ks. Dariusz Amrogowicz – dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

10.  Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowe w katedrze.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.