Company Logo


7 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.02.2023r. – 25.02.2023r.

1.       Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2.       W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie czterdziestogodzinnym - adoracji Najświętszego Sakramentu: w niedzielę od 14:00 do 16:00, w poniedziałek i we wtorek po Mszy Św. o godz. 9:00 do 18:15 w intencji pokoju na świecie oraz owocnego przeżycia Wielkiego Postu i rekolekcji wielkopostnych.

3.       W Środę Popielcowąrozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne. Zakończenie rekolekcji w piątek. Poprowadzi je ks. Dariusz Amrogowicz – dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

4.       W środę popielcową Msze Św. będą celebrowane w katedrze z naukami rekolekcyjnymi o godz. 6:30, 8:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:30 i o 17:00 w Kolegiacie Św. Krzyża. W czwartek i piątek nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy o godzinie 6:30, 9:00 i 18:30. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5.       W środę popielcową ofiary składane na tacę przeznaczone będą na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

6.       W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Dotyczy on wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia i nie rozpoczęli jeszcze 60. roku życia. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i ograniczenia się do spożycia jednego pełnego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.       Nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki o godz. 8:30, 17:00 (dla dzieci) i po Mszy Św. o godz. 18:30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17:30.

8.       W okresie Wielkiego Postu Caritas prowadzi akcję charytatywną „Jałmużna Wielkopostna”. Zachęcamy do zabrania papierowych skarbonek, do których składamy dobrowolne ofiary. Po zakończeniu Wielkiego Postu, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego prosimy przynieść jałmużnę do kościoła. Można też już nabywać czekoladowe baranki wielkanocne i paschaliki. Od poniedziałku możemy przynosić trwałe artykuły żywnościowe i składać je do kosza przy kracie prowadzącej do zakrystii, które Parafialny Zespół Caritas będzie rozdzielał uchodźcom wojennym i potrzebującym na święta. Podzielimy się nimi również z jadłodajnią dla bezdomnych prowadzoną przez Siostry Elżbietanki przy ulicy św. Józefa.

9.       Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.