1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.02.2023r.

1.      W tym tygodniu w sobotę przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

2.      Nabożeństwa wielkopostne w katedrze: Droga krzyżowa w piątki o godz. 8:30, 17:00 (dla dzieci) i po Mszy Św. wieczornej. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.

3.      Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” (tekst na stoliku z prasą) oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4.      W okresie Wielkiego Postu Caritas prowadzi akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Zachęcamy do zabrania papierowych skarbonek, do których składamy dobrowolne ofiary. Można też nabywać czekoladowe baranki wielkanocne w cenie 10zł, paschaliki-20zł. Możemy przynosić trwałe artykuły żywnościowe i składać je do kosza przy stoliku z prasą, które Parafialny Zespół Caritas będzie rozdzielał na święta potrzebującym z naszej parafii. Podzielimy się nimi również z jadłodajnią dla bezdomnych prowadzoną przez Siostry Elżbietanki przy ulicy św. Józefa.

5.      W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza Św. o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy Św. zapraszamy na Godzinę Świętą. Zakończenie Godziny Świętej o 20:30. W piątek spowiedź w Katedrze od godz. 6:30 do 13:00 i od 17:00 do 19:00.  Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 9:00 i 18:30. W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9:00, następnie zmiana tajemnic różańcowych.

6.      W przyszłą niedzielę przypada niedziela Ad Gentes-dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na działalność misyjną Kościoła w krajach Trzeciego Świata.

7.      Pierwsza spowiedź dla dzieci I-szo komunijnych odbędzie się w sobotę 04.03.2023r.

8.      W przyszłą niedzielę katecheza dla rodziców dzieci komunijnych o godz. 10:00 w domu katechetycznym.

9.       Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w środę popielcową swoimi ofiarami składanymi na tacę wsparli ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy na ten cel 9000 zł.

10.  W zakrystii można nabyć rozważania drogi krzyżowej autorstwa ks. Proboszcza ze zdjęciami Katedralnych stacji Drogi Krzyżowej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na remont kancelarii parafialnej. Są też wykonane przez s. Kamilę ręcznie robione kartki wielkanocne w cenie 6zł.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.