Company Logo


2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05.03.2023r. – 11.03.2023r.

 

1.      Decyzją Papieża Franciszka ks. Piotr Wawrzynek, dotychczasowy proboszcz par. św. Jadwigi we Wrocławiu-Leśnicy, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji legnickiej. Pamiętajmy w modlitwie o nowym Biskupie.

 

2.      Dziś przypada niedziela Ad Gentes - dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na działalność misyjną Kościoła w krajach Trzeciego Świata.

 

3.      Nabożeństwa wielkopostne w katedrze: Droga krzyżowa w piątki o godz. 8:30, 17:00 (dla dzieci) i po Mszy Św. wieczornej. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.

 

4.      Można nabywać czekoladowe baranki wielkanocne-10zł, paschaliki-20zł. Można przynosić trwałe artykuły żywnościowe i składać je do kosza przy stoliku z prasą. Parafialny Zespół Caritas będzie je rozdzielał na święta potrzebującym z naszej parafii. Podzielimy się nimi również z jadłodajnią dla bezdomnych prowadzoną przez Siostry Elżbietanki.

 

5.      W zakrystii można nabyć rozważania drogi krzyżowej autorstwa ks. Proboszcza ze zdjęciami Katedralnych stacji Drogi Krzyżowej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na remont kancelarii parafialnej. Są też wykonane przez s. Kamilę ręcznie robione kartki wielkanocne w cenie 6zł.

 

6.      Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w katedrze.

 

7.      Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową do Głębowic. Z katedry wrocławskiej będzie można wyruszyć 24 marca. Rozpoczynamy Mszą Święta o godz. 18.30. Trasa liczy 55 km. Zapisywać się można przez stronę www. edk.org.pl wybierając odpowiednią trasę lub w zakrystii. Rozważania i trasa znajdują się w aplikacji na telefon EDK lub można je wydrukować na stronie internetowej.

 

8.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.

 




Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.