Company Logo


3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 12.03.2023r. – 11.03.2023r.

1.      Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na prace remontowe w katedrze.

2.      W niedzielę, 19.03., przypada rocznica inauguracji pontyfikatu Papieża Franciszka. Powierzajmy Papieża Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.

3.      W poniedziałek, 20.03., przypada uroczystość św. Józefa (przeniesiona z 19.03.), Oblubieńca NMP. W sobotę 18.03. o godz. 11:00Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski będzie przewodniczył Mszy Św. z racji patronalnego święta. Będziemy modlić się również za Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego CMF w 7. Rocznicę święceń biskupich.

4.      Nabożeństwa wielkopostne w katedrze: Droga krzyżowa w piątki o godz. 8:30, 17:00 (dla dzieci) i po Mszy Św. wieczornej. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.

5.      Można nabywać wielkanocne czekoladowe baranki(10zł) i paschaliki(20zł). Do kosza przy stoliku z prasą można przynosić trwałe artykuły żywnościowe. Parafialny Zespół Caritas będzie je rozdzielał na święta potrzebującym z naszej parafii. Podzielimy się nimi również z jadłodajnią prowadzoną przez Ss. Elżbietanki.

6.      W zakrystii można nabyć rozważania drogi krzyżowej autorstwa ks. Proboszcza ze zdjęciami Katedralnych stacji Drogi Krzyżowej. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na remont kancelarii parafialnej. Są też wykonane przez s. Kamilę ręcznie robione kartki wielkanocne w cenie 6zł.

7.      W czwartek podczas Mszy Św. o godz. 18:30 kandydaci na ministrantów z naszej parafii zostaną przyjęci do Liturgicznej Służby Ołtarza.

8.      Za tydzień, 19.03. o godz. 10:00 Msza Św. Ruchu Duchowości Małżeńskiej Notre-Dame. O godz. 11:30 Mszy Św. w int. zmarłego założyciela Fundacji Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej przewodniczyć będzie bp Maciej. O godz. 13:00 Msza Św. wspólnoty „Mężczyźni św. Józefa”.

9.      Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową do Głębowic. Z katedry wrocławskiej będzie można wyruszyć 24 marca. Rozpoczynamy Mszą Święta o godz. 18:30. Trasa liczy 55 km. Zapisywać się można przez stronę www. edk.org.pl lub w zakrystii. Rozważania i trasa znajdują się w aplikacji na telefon EDK lub można je wydrukować ze strony internetowej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.