Company Logo


4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023r. – 25.03.2023r.

1.      Dziś przypada IV niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się do świętowania misterium paschalnego Jezusa.

2.      W tym tygodniu przeżywamy: jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

3.      Nabożeństwa wielkopostne w katedrze: Droga krzyżowa w piątki o godz. 8:30, 17:00 (dla dzieci) i po Mszy Św. wieczornej. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30.

4.      Można nabywać czekoladowe baranki(10zł) i paschaliki(20zł). Do kosza przy stoliku z prasą można przynosić trwałe artykuły żywnościowe. Parafialny Zespół Caritas będzie je rozdzielał na święta potrzebującym z naszej parafii. Podzielimy się nimi również z jadłodajnią prowadzoną przez Ss. Elżbietanki.

5.      W zakrystii można nabyć rozważania drogi krzyżowej autorstwa ks. Proboszcza. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na remont kancelarii parafialnej. Są też wykonane przez s. Kamilę ręcznie robione kartki wielkanocne.

6.      Akademicka Droga Krzyżowa wyruszy 24.03. o godz. 19:30 spod kościoła Uniwersyteckiego.

7.      W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimyDzień Świętości Życia. To także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Św. o godz. 9:00.

8.      Za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 13:00 będzie śpiewał chór Basilica Cantans. Po Mszy Św. zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych.

9.      W przyszłą niedzielę wolontariusze zbierają do puszek ofiary na działalność hospicjów w naszej archidiecezji.

10.  W Niedzielę Palmową Siostry Elżbietanki z wolontariuszami przeprowadzą wielkanocny kiermasz. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na śniadanie wielkanocne i pomoc świąteczną dla osób bezdomnych, które korzystają z jadłodajni sióstr.

11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne: „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Nowe Życie”.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.