Company Logo


5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023r. – 02.04.2023r.

 

1.      Od piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

 

2.      Nabożeństwa wielkopostne w katedrze: Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30. Droga krzyżowa w piątki o godz. 8:30, 17:00 (dla dzieci) i po Mszy Św. wieczornej. Drogę Krzyżową po Mszy wieczornej poprowadzi młodzież z naszej parafii w ramach akcji „Dolny Śląsk ze św. Janem Pawłem II”.

 

3.      Dziś podczas Mszy Św. o godz. 13:00 będzie śpiewał chór Basilica Cantans. Po Mszy Św. zapraszamy na koncert pieśni wielkopostnych.

 

4.      Zapraszamy dziś o godz. 19:30 do katedry na Wieczór Tumski. W programie wykład dr. Dariusza Galewskiego z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pt. „Symbolika przestrzeni sakralnej na przykładzie wrocławskiej katedry” oraz koncertu chóru Cantores Minores Wratislavienses pod dyrekcją dyrygenta Piotra Karpety.

 

5.      Dzisiajwolontariusze zbierają do puszek ofiary na hospicja w naszej archidiecezji.

 

6.      W sobotę przypada I sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 9:00, następnie zmiana tajemnic różańcowych.

 

7.      W sobotę 1 kwietnia w Katedrze Wrocławskiej podczas Mszy Św. o godz. 11:00 Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, będzie dziękował za 40 lat święceń kapłańskich. Podczas tej Eucharystii rozpoczniemy również wspólną modlitwę w intencji Synodu w naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej.

 

8.      Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej-Niedziela Palmowa. Główna Msza Św. o godz. 11:30. Początek przy kolumnie Chrystusa Króla na pl. Katedralnym (poświęcenie palm i procesja do katedry).

 

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy o 19:30 do katedry na panel dyskusyjny poświęcony św. Janowi Pawłowi II (udział wezmą: abp Józef Kupny, dr Paweł Wróblewski i dr Rafał Dutkiewicz). Po panelu koncert pasyjny w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Marsz papieski we Wrocławiu rozpocznie się 2 kwietnia Mszą Św. o godz. 12:00 w bazylice garnizonowej we Wrocławiu i zakończy się przed katedrą. Szczegóły innych wydarzeń.

 

10. Można nabywać czekoladowe baranki(10zł) i paschaliki(20zł). Do kosza przy stoliku z prasą można przynosić trwałe artykuły żywnościowe. Parafialny Zespół Caritas będzie je rozdzielał na święta potrzebującym z naszej parafii. Podzielimy się też nimi z jadłodajnią prowadzoną przez S. Elżbietanki.

 

11.  W zakrystii można nabyć rozważania drogi krzyżowej autorstwa ks. Proboszcza. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na remont kancelarii parafialnej. Są też wykonane przez s. Kamilę ręcznie robione kartki wielkanocne.

 

12.  W Niedzielę Palmową S.Elżbietanki z wolontariuszami przeprowadzą wielkanocny kiermasz. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na śniadanie wielkanocne i pomoc świąteczną dla osób bezdomnych, które korzystają z jadłodajni sióstr.

 

13.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są dostępne:„Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Nowe Życie”.

 

14. Od piątku wprowadzamy firmę ochroniarską, która będzie pilnowała porządku w katedrze i wokół katedry.

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.