17. Niedziela Zwykła

28– 3.08.2019 r.

1.     Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 2. do 10. sierpnia. Nasza parafia jest organizatorem grupy nr 21. Szczegółowe informacje na plakatach i u ks. Marka. Osoby, które nie mogą iść w pielgrzymce zachęcamy do włączenia się w grupę duchowych pielgrzymów.  Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

2.     W piątek poranna Msza św. z pielgrzymami wychodzącymi na Jasną Górę o godz. 6.00. Nie ma Mszy św. o godz. 6.30.

3.     W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 8.00 i 18.30. W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.00 a dla wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.00 w kościele św. Idziego.

4.     Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za dziewięciotygodniową nowennę podjętą przez Żeńskie Zgromadzenia Zakonne w intencji kapłanów w czwartek
o 18.30
. Dziękując za podjęty trud, modlić się będziemy również o nowe powołania do zgromadzeń zakonnych i do służby w Kościele.

5.     W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek św. Marty; w środę św. Ignacego z Loyoli, prezb.; w czwartek św. Alfonsa Liguori, bpa i dK.

6.     W związku ze zbliżającym się świętem NMP Anielskiej jest możliwość uzyskania odpustu porcjunkuli. Od południa 1. sierpnia do północy 2. Sierpnia
w kościołach parafialnych pod zwykłymi warunkami.

7.     Dziś rozpoczyna się Letni Festiwal Kultury „Polonia Cantans” o godz. 19.00
w kościele NMP na Piasku.

8.     Dzisiaj na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo kierowców oraz poświęcenie obrazków św. Krzysztofa, które możemy zabrać do naszych pojazdów z ołtarza św. Wincentego. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na Mszę świętą dziękczynną za bezpiecznie przejechane kilometry.

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.