18. Niedziela Zwykła

04– 10.08.2019 r.

1.      Zapraszamy na spotkania modlitewne duchowych pielgrzymów 39. Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę do piątku włącznie o godzinie 18.00 w kaplicy Zmartwychwstania.

2.      W piątek duchowych pielgrzymów zapraszamy na Mszę św. o godzinie 20.00 do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej we Wrocławiu przy ulicy św. Antoniego – kościół Ojców Paulinów.

3.      Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski zachęcamy do zachowania abstynencji od alkoholu w miesiącu sierpniu – miesiącu rocznic narodowych.

4.      W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego,
w środę wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

5.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

6.      W zakrystii lub kancelarii parafialnej możemy zamawiać intencje mszalne.