21. Niedziela Zwykła

25 – 31.08.2019 r.

1.      Z dniem 31 sierpnia kończą posługę duszpasterską księża wikariusze: Ksiądz Leszek Więcek
i Ksiądz Mateusz Michoń.
Dziękując Księżom za ich posługę kapłańską w parafii katedralnej życzymy obfitych łask Bożych w posługiwaniu kapłańskim w nowych parafiach.

2.      W poniedziałek Msza święta o godzinie o godzinie 9.00 będzie sprawowana pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego
z udziałem uczestników 49. Wrocławskich Dni Duszpasterskich.

3.      W przyszłą niedzielę o godzinie 11.30 będziemy sprawować Mszę św. za ofiary drugiej wojny światowej i o pokój na świecie w 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej.

4.      Niedzielne Msze święte dla dzieci przedszkolnych w kościele św. Idziego o godzinie 10.00  rozpoczną się w niedzielę 8 września.

5.      Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego z błogosławieństwem przyborów szkolnych będzie celebrowana również w niedzielę 8 września o godzinie 11.00 w Kolegiacie pw. św. Krzyża. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, rodziców i nauczycieli.

6.      Informujemy o przygotowaniu dorosłych do bierzmowania, które odbędzie się jesienią 2019 roku w Centralnym Ośrodku Przygotowania Dorosłych przy ulicy Katedralnej 4 we Wrocławiu. Przygotowanie rozpocznie się w niedzielę 29 września o godzinie 17.30, zakończenie
22 grudnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii katedralnej i archidiecezji wrocławskiej. Zapisy przez Internet.

7.      Młodzież klas 8 szkoły podstawowej i klas I szkoły średniej zapraszamy na zapisywanie się na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Karty zgłoszenia można odebrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spotkania przygotowawcze rozpoczną się od początku października.

8.      W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie św. Moniki, w środę wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie bł. Bronisławy.

9.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii do nabycia tygodniki „Gość Niedzielny”
i „Niedziela”.