Company Logo


Świetlica środowiskowa

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA BŁ. MATKI TERESY

SIÓSTR DE NOTRE DAME

Świetlica Bł. Matki Teresy we Wrocławiu prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame powstała 8 grudnia 2003 roku. Rozpoczęłyśmy pracę z dwójką dzieci ze Szkoły Podstawowej. Dziś zapisanych mamy na liście 70 osób, a dziennie przychodzi ponad 40. Są to dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum. W naszej pracy z nimi poświęcamy bardzo dużo czasu na nadrabianie zaległości szkolnych, na odrabianie zadań domowych i przygotowywanie się na następne zajęcia szkolne. Ale na tym nie koniec. Po odrobieniu lekcji i przygotowaniu do zajęć staramy się wspólnie zrelaksować. W zależności od pogody albo gramy w piłkę, bawimy się na naszym placu zabaw, urządzamy różnego rodzaju gry zręcznościowe, a jeśli pogoda nie dopisuje, wówczas mamy zajęcia w budynku np. plastyczne, techniczne, komputerowe, przyrodnicze, muzyczne, teatralne, itp. rozwijając tym samym nasze zainteresowania.

 

SPOTKANIA NA ŚWIETLICY:

Świetlica Środowiskowa, ul. Św. Marcina 12 - poniedziałek - piątek -  godz. 14.00 - 18.00

Od czasu do czasu w soboty albo niedziele organizowane są jakieś wycieczki i wyjścia, by razem miło spędzić wolny czas. Razem wyjeżdżamy na zimowiska, na wakacyjne kolonie. Jesteśmy już jak jedna wielka rodzina. A jak to w rodzinie bywa, obchodzimy w niej święta, urodziny, różne wydarzenia jak I Komunia św., itp.

Uczestniczymy w I piątkach miesiąca, roratach, nabożeństwach różańcowych i drogach krzyżowych, i to nie tylko biernie, ale angażując się w rozważania tajemnic, i odgrywania misterium Męki Pańskiej, itp.

 

Więcej o świetlicy na stronie: http://www.swietlica.wroclaw.pl/index.html

 

PROŚBA O 1 % DAROWIZNY

Mamy możliwość uzyskania 1% od podatku na naszą świetlicę środowiskową, za pośrednictwem:

Stowarzyszenia Charytatywno - Opiekuńczego im. Bł. M.Teresy Gerhardinger przy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach.

Numer Krajowego Rejestru Sądowego: 0000298747.

Cel darowizny - Świetlica Środowiskowa bł. Matki Teresy z Wrocławia.

 

 

 

 
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.